Bordslampa 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1800-talets slut, porslin och förgylld brons, beslag av förgylld brons med dekor av maskaroner, bandstav m m, porslin med dekor av historiska krigare, höjd 82 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre dekorslitage, sladd och skärm saknas
657447
2019-09-15