Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets slut, porslin och förgylld brons, beslag av förgylld brons med dekor av maskaroner, bandstav m m, porslin med dekor av historiska krigare, höjd 82 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre dekorslitage, sladd och skärm saknas

657447

2019-09-15