Bordslampor Louis XVI-stil

Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil
Bordslampor Louis XVI-stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons och carraramarmor, pelare i form av pilkoger, höjd 84 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydligt slitage, omarbetade för el

657458

2019-09-15