Bordslampor Louis XVI-stil
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons och carraramarmor, pelare i form av pilkoger, höjd 84 cm
PROVENIENS: Stopalo
Obetydligt slitage, omarbetade för el
657458
2019-09-15