Ampel senempire

Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire
Ampel senempire

Såld för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AMPEL, senempire, för sex ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad stomme av brons och mässing, konisk fom med dekor palmetter och lagerkransar, uppsvängda ljusarmar, höjd 110, diameter 70 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, borrad för el

657474

2019-09-15