Ampel senempire
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AMPEL, senempire, för sex ljus, delvis brännförgylld och mörkpatinerad stomme av brons och mässing, konisk fom med dekor palmetter och lagerkransar, uppsvängda ljusarmar, höjd 110, diameter 70 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, borrad för el
657474
2019-09-15