Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets andra hälft, för 12 ljus, bronserad stomme i mässing, behängd med slipade prismor, dekor av växtornamentik, höjd 103, diameter 67 cm

PROVENIENS: Stopalo

Enstaka prismor saknas, elektrifierad

657476

2019-09-15