Ljuskrona sengustavisk stil
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, omkring 1900, för sex ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, uppsvängda spröt, girlanger med rosetter, uppsvängda ljusarmar, korgbotten med sparljus, höjd 100, diameter 60 cm
PROVENIENS: Stopalo
Enstaka lagning
657478
2019-09-15