Ljuskrona sengustavisk stil

Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil
Ljuskrona sengustavisk stil

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, sengustaviansk stil, omkring 1900, för sex ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, uppsvängda spröt, girlanger med rosetter, uppsvängda ljusarmar, korgbotten med sparljus, höjd 100, diameter 60 cm

PROVENIENS: Stopalo

Enstaka lagning

657478

2019-09-15