Fat Kina Yongzheng Famille rose

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, centrumdekor av änder i vass bland lotusblommor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med de åtta odödliga taoistiska gudarna, diameter ca 31 cm

Slitage, färgbortfall, kantlagning

657483

2019-06-29