Tallrikar Imari Japan

Tallrikar Imari Japan
Tallrikar Imari Japan
Tallrikar Imari Japan
Tallrikar Imari Japan
Tallrikar Imari Japan
Tallrikar Imari Japan

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 11 st., porslin, Japan, 1900-talets början, Imari, konturerat brätte, varierande dekor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 21 cm

Nagg, vissa med sprickor, slitage

657515

2019-06-29