Tallrikar Imari Japan
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 11 st., porslin, Japan, 1900-talets början, Imari, konturerat brätte, varierande dekor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 21 cm
Nagg, vissa med sprickor, slitage
657515
2019-06-29