Blå Blom kaffe- och teservis
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAVSBERG, Blå Blom, kaffe- och teservis, 35 delar, benporslin, bestående av 14 kaffekoppar med fat, 7 tekoppar med fat, 12 assietter, sockerskål med lock samt gräddsnipa, 1900-talets andra hälft
Bruksspår, tegodset med något ljusare blåton på dekoren, enstaka nagg kan förekomma
657521
2019-06-24