Fat Herman Neujd

Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd
Fat Herman Neujd

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HERMAN NEUJD, fat, flintgods, Gustavsberg 1899, dekor av naken kvinnofigur och stiliserade växter, blågrön glasyr, stämpelmärkt Gustafsberg 99 och etiketter från amerikanska tullen samt ursprungligt pris 18 dollar, höjd 27, längd 30 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre krackelyr, obetydlig glasyrnagg

657546

2019-09-15