Skålfat Ulrica Hydman Vallien

Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Skålfat Ulrica Hydman Vallien

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), skålfat, tryckt dekor av blommor samt målad djurdekor, glaserad keramik, höjd 11, diameter 36,5 cm, medföljande två gulglaserade skålar, signerade Ulrica H, diameter 12 cm

en gul skål med tillverkningsnagg på kanten

657572

2019-06-27