Skålfat Ulrica Hydman Vallien
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), skålfat, tryckt dekor av blommor samt målad djurdekor, glaserad keramik, höjd 11, diameter 36,5 cm, medföljande två gulglaserade skålar, signerade Ulrica H, diameter 12 cm
en gul skål med tillverkningsnagg på kanten
657572
2019-06-27