Vas Alf Wallander
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALF WALLANDER, vas, jugend, flintgods, Rörstrand, dekor av tre bockhuvuden och vinrankor samt druvor, glaserad i vitt, blått, grönt och gulbrunt, stämpelmärkt DESSIN ALF WALLANDER Rörstrand, höjd 28 cm
PROVENIENS: Stopalo
Invändigt med smärre krackelyr
657646
2019-09-15