Vas Alf Wallander

Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander
Vas Alf Wallander

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALF WALLANDER, vas, jugend, flintgods, Rörstrand, dekor av tre bockhuvuden och vinrankor samt druvor, glaserad i vitt, blått, grönt och gulbrunt, stämpelmärkt DESSIN ALF WALLANDER Rörstrand, höjd 28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Invändigt med smärre krackelyr

657646

2019-09-15