Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av blommor och växter i ett flodlandskap, längd ca 39 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre glasyrbortfall, ett obetydligt nagg

657649

2019-09-15