Francesco Rainaldi efter Leonardo da Vinci
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRANCESCO RAINALDI (ca 1770-1805): Nattvarden efter Leonardo da Vincis fresk i klosterkyrkan Santa Maria delle Grazie i Milano, kopparstick, 52 x 83 cm, monterad i samtida mahognyfanerad ram med förgyllda mässingsbeslag
PROVENIENS: Stopalo
Fuktfläckar, ej examinerad ur ram
657669
2019-09-15