Antoni Tapies, Cercle sur Matière
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONI TAPIES (Spanien 1923-2012): Cercle sur Matière, etsning i grått och vitt med relieftryck, 1970, Chiffon de Mandeure, signerad Tàpies och numrerad 20/75, 50x35 cm, Maeght, Paris.
PROVENIENS: Galerie Pierre, Stockholm,
Tore Wretman
LITTERATUR: Galfetti 231
gulnat papper, smärre missfärgning i papperet av passepartouten, smärre fuktfläckar i övre högra hörnet och nedre vänstra hörnet
657676
2019-09-29