Bordspendyl Restauration

Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration

Såld för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, urtavlan märkt Picnot Père à Paris, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rektangulär bas med dekor av kymation, urhus i form av klippformation, urtavla med romerskia siffror, krönt av tre män i rådslag, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage. SAV garanterar ej funktionen.

657700

2019-09-15