Joan Miró, L´Illetré - Bleu, färglitografi

Klubbat för:

76 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOAN MIRÓ (Spanien 1893-1983): L´Illetré - Bleu, 1969, signerad Miró och numrerad 48/75. Färglitografi, vélin de Rives, 84,5x60,5 cm. Maeght éditeur. Arte Adrien Maeght imprimeur.

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Mourlot 551

657707

2019-09-29