Joan Miró, L´Illetré - Bleu, färglitografi
Klubbat för:
76 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien 1893-1983): L´Illetré - Bleu, 1969, signerad Miró och numrerad 48/75. Färglitografi, vélin de Rives, 84,5x60,5 cm. Maeght éditeur. Arte Adrien Maeght imprimeur.
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Mourlot 551
657707
2019-09-29