Silver kaffeservis
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, 1900-talets mitt, rokokostil, Emil Hermann (verksam från 1921), Waldstetten, Tyskland, med svenska importstämplar, invändigt förgyllda, bombéformade, bestående av kaffekanna, sockersål med lock samt gräddkanna, höjd ca 7.5-19 cm, totalvikt ca 703 g
Smärre slitage
657719
2019-06-25