Silver kaffeservis

Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis
Silver kaffeservis

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, 1900-talets mitt, rokokostil, Emil Hermann (verksam från 1921), Waldstetten, Tyskland, med svenska importstämplar, invändigt förgyllda, bombéformade, bestående av kaffekanna, sockersål med lock samt gräddkanna, höjd ca 7.5-19 cm, totalvikt ca 703 g

Smärre slitage

657719

2019-06-25