Salvador Dalí, Place de la Concorde

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989): Place de la Concorde, färgetsning med akvatint, 1963, signerad Dalí och numrerad 31/100, färglitografi, I. 43,5 x 58,5 cm

PROVENIENS: Galerie Pierre, Stockholm,
Tore Wretman

LITTERATUR: Michler & Löpsinger 91

Colour etching with aquatint 1963, from ´Paris Series´, signed and numbered.

Gulnat, vågigt papper

657745

2019-09-29