Salvador Dalí, Place de la Concorde
Klubbat för:
14 500 SEK
Arviointi
15 000 SEK
Kuvaus
SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989): Place de la Concorde, färgetsning med akvatint, 1963, signerad Dalí och numrerad 31/100, färglitografi, I. 43,5 x 58,5 cm
PROVENIENS: Galerie Pierre, Stockholm,
Tore Wretman
LITTERATUR: Michler & Löpsinger 91
Colour etching with aquatint 1963, from ´Paris Series´, signed and numbered.
Kuntoraportti
Gulnat, vågigt papper
657745
Päivämäärä:
2019-09-29