Roland Svensson, Vårseglats

Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats
Roland Svensson, Vårseglats

Såld för:

18 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): Vårseglats - vid Nassa Melkobba, signerad Roland S., provtryck med korrektion, färglitografi, kolorerad med krita och akvarell, 40x29 cm.
Med dedikation: "Till Tore Wretman d. 7 maj - 1976 med varmt tack och stor uppskattning av så många års fin vänskap och med lyckönskan inför kommande år från tillgivne vännen Bent Nordquist"

Födelsedagspresent till Tore Wretman den 7 maj 1976 av direktör Bengt Nordquist (1912-1991)

PROVENIENS: Tore Wretman

657760

2019-09-29