Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Såld för:

33 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, 77/360, signerade och numrerade roland S. Edition Grafioteket, omfattar (bildmått): Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm

Läs mer

Oramade i originalmapp

657772

2019-08-20