Urnor 1800-tal

Urnor 1800-tal
Urnor 1800-tal
Urnor 1800-tal
Urnor 1800-tal
Urnor 1800-tal
Urnor 1800-tal

Såld för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

URNOR, ett par, Frankrike 1800-tal, förgylld brons, fyrkantiga postament med bladstav, front med blomsterkransar, krönt av urna med akantushölstrad botten, sidorna med maskaroner, höjd 28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage

657789

2019-09-15