Urnor 1800-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
4 000 SEK
URNOR, ett par, Frankrike 1800-tal, förgylld brons, fyrkantiga postament med bladstav, front med blomsterkransar, krönt av urna med akantushölstrad botten, sidorna med maskaroner, höjd 28 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage
657789
2019-09-15