Taburetter sengustavianska
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000 SEK
TABURETTER, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor och pastellage, sarger med bladsnitt, hörnfleuronger, godronnerade avsmalnande kannelerade ben, bemålade pärlgrått, sitthöjd 43 cm, smärre slitage
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, smärre torrsprickor
657794
2019-09-15