Taburetter sengustavianska

Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska
Taburetter sengustavianska

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

TABURETTER, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor och pastellage, sarger med bladsnitt, hörnfleuronger, godronnerade avsmalnande kannelerade ben, bemålade pärlgrått, sitthöjd 43 cm, smärre slitage

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre torrsprickor

657794

2019-09-15