Urna Orrloksporfyr

Urna Orrloksporfyr
Urna Orrloksporfyr
Urna Orrloksporfyr
Urna Orrloksporfyr
Urna Orrloksporfyr
Urna Orrloksporfyr

Såld för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, 1800-tal, Orrloksporfyr, balusterformad, höjd 35,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Fotplatta med kantlagning, smärre nagg, möjligen saknas kröndel

657795

2019-09-15