Skulptur Richard König

Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König
Skulptur Richard König

Såld för:

25 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

RICHARD KÖNIG (Tyskland 1863-1937): Manlig nakenakt, signerad R. König, patinerad brons, gjutarmärkt Guss v. Pirner & Franz Dresden, höjd 59 cm

PROVENIENS: Stopalo

657797

2019-09-15