Figuriner 1800-tal

Figuriner 1800-tal
Figuriner 1800-tal
Figuriner 1800-tal
Figuriner 1800-tal
Figuriner 1800-tal
Figuriner 1800-tal

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FIGURINER, ett par, Italien 1800-tal, i form av äldre kvinna och man, polykromt bemålad papier maché, monterade på träsocklar, höjd 35/36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och skador

657803

2019-09-15