Bordslampa Carl Fagerberg

Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg
Bordslampa Carl Fagerberg

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot med dekor av sittande kvinna, signerad C. Fagerberg, patinerad brons monterad på träsockel, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 52,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

657804

2019-09-15