Bordslampa Carl Fagerberg
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot med dekor av sittande kvinna, signerad C. Fagerberg, patinerad brons monterad på träsockel, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 52,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
657804
2019-09-15