Casoletter
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CASOLETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, Louis Seizestil, livet med dekor av festong samt rosetter, brons, delvis förgylld, sockel i carraramarmor på kulfötter, locken går att skruva av och vända på för användas som ljusstakar, höjd ca 22 cm
Ett uppborrat hål i en av socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage
657806
2019-06-25