Alfred Ohlson skulptur

Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur
Alfred Ohlson skulptur

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALFRED OHLSON (1868-1940): Kvinna ridande på delfin, signerad och daterad Alfred Ohlson 1921, patinerad brons, gjutarmärkt OTTO MEYER Fud, bas med inskription A. Edv. Jansson 1881 9/4 1931, höjd 36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Gravyr

657816

2019-09-15