Vas Vicke Lindstrand Kosta

Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta
Vas Vicke Lindstrand Kosta

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND, "Norsfiske", vas, Kosta 1950-tal, graverad dekor av fiskare i båtar och fisknät, signerad Kosta LG 134, modellen formgiven omkring 1951, höjd ca 24 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smuts, rester av tuschstreck

657841

2019-09-15