Vas Vicke Lindstrand Kosta
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, "Norsfiske", vas, Kosta 1950-tal, graverad dekor av fiskare i båtar och fisknät, signerad Kosta LG 134, modellen formgiven omkring 1951, höjd ca 24 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smuts, rester av tuschstreck
657841
2019-09-15