Fat 1600-talets mitt
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, 1600-talets mitt, Flandern/Nederländerna, troligen Mechelen, driven och punsad mässing, dekor av Adam och Eva, diameter 58,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage och bristningar, äldre upphängningsanordningar
657847
2019-09-15