Fat 1600-talets mitt

Fat 1600-talets mitt
Fat 1600-talets mitt
Fat 1600-talets mitt
Fat 1600-talets mitt
Fat 1600-talets mitt
Fat 1600-talets mitt

Såld för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, 1600-talets mitt, Flandern/Nederländerna, troligen Mechelen, driven och punsad mässing, dekor av Adam och Eva, diameter 58,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage och bristningar, äldre upphängningsanordningar

657847

2019-09-15