Bordspendyl Restauration

Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration
Bordspendyl Restauration

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, märkt à Paris, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med dekor av palmetter, fronten med figursceneri av hjortjakt med putti, urhus med omgivet av klippformationer med harar, vinthund och turturduvor, krönt av Diana sittande med sin båge, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 48 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och emaljskador, enstaka lagningar och dekorförluster. SAV garanterar ej funktionen.

657914

2019-09-15