Dresden figurin porslin
Klubbat för:
500 SEK
1 200 SEK
SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), figurin, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, i form av drottning till häst, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 20 cm
Nagg, lagningar
658027
2019-06-29