Dresden figurin porslin

Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin
Dresden figurin porslin

Klubbat för:

500 SEK

1 200 SEK

SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), figurin, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, i form av drottning till häst, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 20 cm

Nagg, lagningar

658027

2019-06-29