Vattentunna

Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna
Vattentunna

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VATTENTUNNA, samt två mindre kärl, 1800/1900-tal (3) tunnan märkt "Aresröm Upsala", koppar, höjd ca 58 cm samt 17x40 och 17x47 cm

Bucklor, bristning på tunnans lock, bruks och åldersrelaterat slitage

658031

2019-06-25