Karott Dresden
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), karott, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, rokokostil, med hänklar, polykromt bemålad deor av figurscen, lockknopp i form av Bacchusputto, detaljer i guld, höjd ca 20 cm
Nagg
658033
2019-06-29