Karott Dresden

Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden
Karott Dresden

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), karott, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, rokokostil, med hänklar, polykromt bemålad deor av figurscen, lockknopp i form av Bacchusputto, detaljer i guld, höjd ca 20 cm

Nagg

658033

2019-06-29