Speglar Louis XVI
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGLAR, ett par, Louis XVI, sannolikt Danmark, träskuren dekor, förgyllda och bemålade, uppsvängt krön med dekor av bandrosett, lagerfestong samt medaljong med solros och pärlkrans, rektangulär ram med astragalstav, nederdel med akantusdekor, kvicksilverfolierade glas, 52 x 32 cm
PROVENIENS: Stopalo
Dekor- och folieringsskador
658046
2019-09-15