Speglar Louis XVI

Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI
Speglar Louis XVI

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGLAR, ett par, Louis XVI, sannolikt Danmark, träskuren dekor, förgyllda och bemålade, uppsvängt krön med dekor av bandrosett, lagerfestong samt medaljong med solros och pärlkrans, rektangulär ram med astragalstav, nederdel med akantusdekor, kvicksilverfolierade glas, 52 x 32 cm

PROVENIENS: Stopalo

Dekor- och folieringsskador

658046

2019-09-15