Urna med lampmontering Kina Kangxi

Såld för:

20 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, Kina, Kangxi (1662-1722), med lampmontering, porslin, dekor i underglasyrblått av trädgårdsscen med eleganta damer och lekande pojkar, urnans höjd ca 35 cm

PROVENIENS: Stopalo

Omarbetad, slitage, lagningar

658049

2019-09-15