Urna med lampmontering Kina Kangxi
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA, Kina, Kangxi (1662-1722), med lampmontering, porslin, dekor i underglasyrblått av trädgårdsscen med eleganta damer och lekande pojkar, urnans höjd ca 35 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omarbetad, slitage, lagningar
658049
2019-09-15