Hårtork Müholos

Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos
Hårtork Müholos

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HÅRTORK, 1900-talets första hälft, Müholos, firma Müller & Hoffman Leipzig, kromad metall på gjutjärnsstativ, medföljer plattång och frisörsax, höjd 160 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, omarbetad till golvlampa

658086

2019-09-15