Kittel 1800-tal

Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal
Kittel 1800-tal

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KITTEL, barockstil, driven och ciselerad koppar, dekor av figurer, akantus, godronner, sidorna öron och vridna ringar, invändigt förtennt, diameter 49, höjd 29,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Botten med tre hål och varav ett med lagning

658097

2019-09-15