Fat stengods Nils-Emil Lundström Rörstrand

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS-EMIL LUNDSTRÖM, fat, 1900-talets början, stengods, Rörstrand, i form av Leda och Svanen, brun och grå glasyr, signerad Rörstrand NLE, höjd 13, 34x28 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre glasyrmistor

658101

2019-09-15