Fat stengods Nils-Emil Lundström Rörstrand
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS-EMIL LUNDSTRÖM, fat, 1900-talets början, stengods, Rörstrand, i form av Leda och Svanen, brun och grå glasyr, signerad Rörstrand NLE, höjd 13, 34x28 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre glasyrmistor
658101
2019-09-15