Volkstedt Rudolstadt figuriner

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VOLKSTEDT PORZELLANMANUFAKTUR, figuriner, 1 par, porslin, Tyskland, Rudolstadt, 1800-talets slut, i form av sovande kvinna i armlänstol, polykromt bemålade, detaljer i guld, höjd ca 13 cm

Nagg, lagningar

658111

2019-06-29