Cremekoppar porslin
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CREMEKOPPAR, 17 st., porslin, 1900-tal, av varierande tillverkare, bland annat Royal Copenhagen, polykromt bemålade, en kopp från Kina, kompaniporslin, 1700-tal, höjd ca 8-9 cm
Lagningar, nagg, vissa med senare bemålning
658120
2019-06-29