Cremekoppar porslin

Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin
Cremekoppar porslin

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CREMEKOPPAR, 17 st., porslin, 1900-tal, av varierande tillverkare, bland annat Royal Copenhagen, polykromt bemålade, en kopp från Kina, kompaniporslin, 1700-tal, höjd ca 8-9 cm

Lagningar, nagg, vissa med senare bemålning

658120

2019-06-29