Fåtölj Jugend ek

Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek
Fåtölj Jugend ek

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÅTÖLJ, ek, omkring år 1900, jugend, skuren dekor, blå klädsel, sitthöjd ca 46 cm, se auktionsnummer 658146, 658205

HISTORIK: Möbeln stod tidigare i en våning på Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage, ytskador

658147

2019-06-29