Fåtölj Jugend ek
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, ek, omkring år 1900, jugend, skuren dekor, blå klädsel, sitthöjd ca 46 cm, se auktionsnummer 658146, 658205
HISTORIK: Möbeln stod tidigare i en våning på Birger Jarlsgatan, Stockholm
Slitage, ytskador
658147
2019-06-29