Ragnar Östberg jugned skåp
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAGNAR ÖSTBERG, skåp, jugned, 1900-talets början, fanérat i lövträ med imitationsmåleri, invändigt med hyllplan, beslag i mässing, höjd 163, 110x54 cm
PROVENIENS: Specialritat till Scharinska villan i Umeå till släkten Unander-Scharin
Bruksslitage saknar nyckel
658237
2019-06-27