Ragnar Östberg jugned skåp

Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RAGNAR ÖSTBERG, skåp, jugned, 1900-talets början, fanérat i lövträ med imitationsmåleri, invändigt med hyllplan, beslag i mässing, höjd 163, 110x54 cm

PROVENIENS: Specialritat till Scharinska villan i Umeå till släkten Unander-Scharin

Bruksslitage saknar nyckel

658237

2019-06-27