Ikon Ryssland
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Deësis med S:ta Vassa Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, Deësis är en framställning av Kristus, som tronar i majestät mellan jungfru Maria och Johannes döparen, tempera, olja samt förgylld pannå, ca 28x22 cm
Färgbortfall, krackelyr, lagningar och retuscher
658251
2019-06-27