Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Deësis med S:ta Vassa Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, Deësis är en framställning av Kristus, som tronar i majestät mellan jungfru Maria och Johannes döparen, tempera, olja samt förgylld pannå, ca 28x22 cm

Färgbortfall, krackelyr, lagningar och retuscher

658251

2019-06-27