Kaffeservis Art Deco
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFSERVIS, 1930-tal, art deco, enligt uppgift USA, stengods i turkos majolikaglasyr, 11 dlr, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål 4 kaffekoppar med fat samt. 4 assietter, kannans höjd ca 20 cm
Bruksslitage, nagg förekommer på kopparna
658269
2019-06-27